Družiny všech zemí, spojte se!

Zapojili jsme se do akce dopisování si s družinami z celé republiky a vytvořili jsme si i nástěnku, kam budeme dopisy umísťovat. Nadpis jsme si půjčili ze známého filmu Pelíšky, jen ti proletáři se nám tam nějak nehodili

Den komplimentů

Středeční odpoledne v družině jsme věnovali oslavě Mezinárodního dne komplimentů. K takové oslavě nesmělo chybět nějaké to mlsání, od koleček salámu až po gumové medvídky, a samozřejmě hudba, o kterou se postarali naši menší i větší DJové. Hlavním bodem programu bylo ale vzájemné vyměňování komplimentů. Každý si mohl vybrat z velkého množství pochval a ocenění předtištěných na lepících cedulkách. Když někdo chtěl složit někomu kompliment, přilepil vybranou cedulku na konkrétního člověka se slovy: „Dnes Ti to moc sluší.“ nebo „Děkuji, že mi vždycky pomůžeš.“ a poté si spolu mohli něco dobrého zobnout nebo si přiťuknout. Myslím, že se všem toto vzájemné oceňování moc líbilo a užili jsme si u něho mnoho legrace.

Jarmark

Výrobky na vánoční jarmark a výzdoba drujžiny zaměstnávala děti v týdnech před Vánocemi. Svůj prodejní stánek děti provozovaly s velkou náruživostí a všichni mohli nakoupit za dobrovolnou cenu. Akce se vyvedla a za utržené peníze se pomějeme na závěr školního roku.

Divadlo Kukadlo

Vzhledem k tomu, že se nám nepodařilo nasmlouvat divadlo v Kobylisích, tak jsme se domluvili se skupinou divadelníků, kteří zahráli jen pro nás, přímo ve škole. Nejprve jsme shlédli Pohádkovou vzducholoď, kde malíř Barvínek a malá čarodějnice Pupalka zachraňují pomotané pohádky.

Před Vánocemi to byla pohádka o tom, jak chtěl skřítek zaspat Vánoce, proč se skřítek Grumla netěšil na Vánoce a jak to víla Sněženka zařídila, že si společně zazpívali vánoční koledy a my s nimi.

Kukadlo

Muzeum Karla Zemana

Vydali jsme se za dobrodružstvím do muzea, které slibovalo velkou zábavu.

Unikátní interaktivní expozice nás provedla světem filmových triků génia světového filmu Karla Zemana. Jednotlivé části muzea jsou koncipovány jako filmové scény a malé ateliéry s kulisami, do kterých jsme mohli vstupovat, fotit a natáčet se v akci a pochopit tak podstatu trikové tvorby a výjimečnost fantazie Karla Zemana.

 

Ekologický workshop v Tiché kavárně

Dne 14. září 2017se děti zúčastnily ekologického workshopu v prostředí Tiché kavárny, blízko pražského metra C Ládví. Cílem bylo vyřešit soutěžní kvízy, které se vztahovaly k přírodě. Odměnou byla pro vítěze sladká, ale i zdravá odměna. I navzdory nepřízni počasí se děti bavily a největší zábavou pro ně bylo hrát si v banánovém kostýmu.

 

Má vlast

V září a říjnu jsme si povídali o České republice. Vyrobili jsme plakát, kam jsme umístili to nejhezčí a nejdůležitější, co v naší zemi je k vidění. Nesměli chybět ani slavní Češi.

 

Vyhledávání

Církevní základní škola logopedická Don Bosco a mateřská škola logopedická © 2016